Rozliczamy się ze Skarbówką – jak przez to przebrnąć?

Każda z osób, która ma pracę musi nie zapominać o tym, że należy wywiązywać się ze swoich obowiązków. A tych jest naprawdę sporo. Nie licząc tego, co jest zawarte w umowie, to jeszcze powinniśmy nie zapominać o wielu zobowiązaniach względem państwa. Rok rocznie powinniśmy się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Gdy chodzi o deklaracje podatkowe, to trzeba je wypełnić, jeżeli przekroczyło się pewną kwotę wolną od podatku. Mowa tu o osobach fizycznych, bo gdy przykładowo prowadzimy stowarzyszenie, to nawet, jeśli nasz bilans wyniósł zero, to i tak należy wypełnić deklarację.

Read more

Odsetki za zwłokę w przepisach prawnych – czyli ile i do kiedy możemy starać się o zaległe pieniądze

Działalność jednoosobowa, a zwłaszcza przy otwieraniu biznesu, wymaga wzmożonej troski o utrzymanie przez nowego przedsiębiorcę na rynku płynności finansowej. Ustalenie satysfakcjonujące klientów i zleceniodawców co do terminów spłaty, choć logiczne w teorii, w warunkach rynku doprowadzało do wielu rozpraw sądowych.

Read more

Czy zawsze prowadząc działalność gospodarczą powinniśmy złożyć deklarację podatkową?

Dość nie lubianą czynnością, z którą zmaga się każdy płatnik bywa składanie formularza podatkowego. Czasem aż nie jest możliwe, aby określić który druk wybrać. Wynika to głównie z faktu, iż zmieniane są co jakiś czas zatem jedynie urzędnik potrafi rozeznać się aktualnie, którego dokonać wyboru. Warto zatem zasięgnąć opinii Pani z Urzędu Skarbowego.

Read more

Przekonaj się co to jest etyka biznesu , a także o czym musi pamiętać każdy posiadacz przedsiębiorstwa

W obecnych czasach niewiele pracodawców dba o dobro osób, które od kilkudziesięciu lat pracują w danej firmie na etacie. Jest to podyktowane przede wszystkim tym, że aktualnie wszyscy nakręceni są tylko na profit. Sporo ludzi kroczy do celu po trupach, nie zwracając na to najmniejszej uwagi. Niestety jest to częsta praktyka, szczególnie w innowacyjnych zakładach pracy i korporacjach, gdzie zadowolenie pojedynczego człowieka nie jest brane pod uwagę.

Read more

Dotacje unijne dla mieszkańców Myślenic

W ramach rządowego programu, niektórzy pośrednicy finansowi, pomagają w uzyskaniu dotacji z finansów Funduszu Pracy z przeznaczeniem na uruchomienie działalności gospodarczej albo utworzenie miejsca do pracy dla bezrobotnego w Myśleniach. Ważnym elementem programu jest wsparcie przedsiębiorczości pożyczką na start i rozwój przedsiębiorstwa w Myśleniach przy niskim oprocentowaniu 0,44 %, bez żadnej marży, prowizji i dodatkowych kosztów.

Read more

Łatwo narobić sobie długów

Jeśli jesteśmy niewielką firmą proponującą usługi, albo zwyczajnie osobą fizyczną, która komuś wypożyczyła pieniądze, to musimy się wciąż liczyć z tym, że może ukazać się zadłużenie. Wystarczy, że ktoś popadnie w trudności finansowe, nie otrzyma na czas własnej zapłaty oraz już może się okazać, że nie jest w stanie zapłacić także nam. Do tej pory przy sporym oczekiwaniu na zwrot zadłużenia byliśmy skazani na wsparcie przedsiębiorstwa windykacyjnej, która przeważnie dosyć sporo sobie żąda za taką radę, teraz mamy szansę spróbować sami odzyskać dług za pomocą odpowiednich platform.

Read more

« Older Entries