Nasze miasta. Jak się rozwijają?

Nasze miasta naprawdę zmieniły się nie do poznania. Jeszcze nie tak dawno, w początkach dziewięćdziesiątych prezentowały się jak czarno-białe zdjęcia, szarzyzna bowiem panoszyła się w każdym miejscu. Lata niedbalstwa i braku pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, spowodowało, że po dziś dzień dostrzegalne są te negatywy.

Read more

Szukamy niemalże perfekcyjnego konta

O kontach osobistych w sumie napisano niemalże wszystko. Jednakowoż tak czy siak przydałoby się spróbować przynajmniej napisać następny tekst… Nikt nie powiedział, że w każdym przypadku ludzie orientują się w jaki sposób wybrać sobie konto, które jest jak najbardziej w porządku. W takim razie Polaków, którzy nie uważają, iż pozjadali wszelkie rozumy uprasza się o to by szczegółowo zaznajomili się z tymi poradami! Powodują one, że nareszcie można o wiele lepiej radzić sobie z założeniem perfekcyjnego konta.

Read more

Obligacje

Chyba wszyscy wiemy, że w dzisiejszych czasach nie opłaca się gromadzić pieniędzy „do skarpety”. Pieniądz powinien rodzić pieniądz. Źle ulokowane, nie gwarantują nam lepszego jutra, a – co najważniejsze, nie zarabiają.

Read more

Jak właściwie wybrać biuro rachunkowe, o czym trzeba pamiętać w czasie szukania.

Mając swoją firmę nie da się zapomnieć o sprawach związanych z księgowością i rozliczeniem z urzędami i instytucjami. Niektórzy właściciele zajmują się tym samodzielnie, jeśli nie ma się pracowników a dokumentów jest niewiele, to i można w ten sposób rozwiązać temat. Lecz duża ich część będzie podchodzić do sprawy w taki sposób, że oni mają zarabiać pieniądze, a nie obliczać podatki i wypełniać deklaracje.

Read more

Pieniądze dla firmy

Planujesz założyć firmę, ale boisz się, że nie starczy ci środków? Twoje przedsiębiorstwo wpadło w kłopoty? Nie poddawaj się, znamy sporo rozmaitych sposobów na zdobycie pieniędzy dla firm. Namawiamy do przeczytania tego poradnika, który bez wątpienia wyjaśni wiele zawiłych kwestii.

Read more

Potwierdzenie jakości a szczególnie doceniane certyfikaty Gost

Wśród rozmaitych dostępnych dziś na rynku potwierdzeń jakości to właśnie certyfikaty Gost są w Federacji Rosyjskiej bardzo cenione. Stawiając na zdobycie, czyli wyrobienie właściwego dokumentu możemy w pełni polegać na rewelacyjnie przygotowanych do swojej roli specjalistach. Certyfikaty tego rodzaju są honorowane w Rosji, natomiast dotyczą opcji szeroko pojętego eksportu na terenie tego kraju.

Read more

Sposoby rozliczenia swojego PIT-u. Tak jak w latach ubiegłych czy elektronicznie?

Po letnim wypoczynku najczęściej sporo ludzi jest zajętych wrześniową gorączką, rozpoczęciem nowego roku, zebraniami rodziców i zakupami szkolnymi. Kiedy minie trochę czasu i plany lekcji i plany zajęć pozaszkolnych są już dograne, nagle w kalendarzu jest już listopad, a później święta, Sylwester i nowy rok. A potem przychodzi czas na rozliczenie się z urzędem skarbowym ze swoich przychodów za poprzedni rok.

Read more

« Older Entries