Kurtyny bezpieczeństwa zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i w przemysłowym środowisku większą efektywność urządzeń

W przypadku strategicznych zadań w branży przemysłowej, a także w czasie ważnych akcji ochronnych najważniejszą rolę odgrywa bezpieczeństwo osób i mienia. W tym obszarze stosuje się efektywne rozwiązania, jakich kluczowym zadaniem jest 100% kontrola i zagwarantowanie bezpieczeństwa do czasu wykluczenia zagrożenia. Najnowocześniejszymi rozwiązaniami w tym zakresie są na pewno optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Hala magazynowa

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyna bezpieczeństwa, jak można się domyśleć z nazwy, ma zagwarantować zabezpieczenie miejsca i mienia przed zadziałaniem niekorzystnych sytuacji. Kurtyna taka jest wystawiona „na pierwszej linii” i winna na czas sygnalizować o istnieniu niebezpieczeństwa. Kurtyny (zobacz: kurtyny z pasów pcv) bezpieczeństwa mogą mieć rozmaitą postać. Jednym z prostszych przykładów jest zastosowanie fotoradarów jako kurtyny bezpieczeństwa na drodze. Tego rodzaju „zabezpieczenie” nie działa jednak bezpośrednio tylko pośrednio. Dostępne są natomiast ”blokady”, jakie bezpośrednio zabezpieczają mienie i informują o wystąpieniu zagrożenia. Najpopularniejszymi są wspomniane już optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Kurtyny o jakich mowa gwarantują bezpieczeństwo zarówno osób, jak i w środowisku przemysłowym większą wydajność maszyn (rekomendujemy promocję dotyczącą mar agency sitopiaskownik) i urządzeń. Mowa o tego typu gałęziach produkcji, jak motoryzacja, magazynowanie, czy przemysł obrabiarkowy. Kurtyny spełniają w tym przypadku wiele ważnych funkcji: zabezpieczającą, alarmującą, informującą, wykrywającą (np. wykrywanie palców). Za ich pomocą praca przebiega sprawniej, jest bardziej wydajna, a jednocześnie zapewnione jest kluczowe w każdym środowisku pracy bezpieczeństwo.

Hala produkcyjna

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyny o których mowa posiadają zazwyczaj niewielkie rozmiary i są łatwe do zamontowania. Jednocześnie ich cena jest względnie niska w porównaniu do jakości jaką zapewniają. Gwarantują także oszczędność czasu, bowiem po zainstalowaniu pracują z automatu. Zazwyczaj nie wymagają żadnej konfiguracji, funkcjonując w oparciu o optymalne ustawienia. Jeśli zatem szukamy najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie bezpieczeństwa, które są niezwykle wydajne i efektywne, warto zapoznać się z ofertą firm udostępniających optyczne kurtyny bezpieczeństwa.