Stawiasz własny dom? Trzeba wiedzieć, że najpierw musisz przeprowadzić sporo fachowych badań

Budowanie jakiegokolwiek budynku, nie tylko swojego domu, to bez wątpliwości nie jest bułka z masłem. Wie o tym praktycznie każdy, kto przynajmniej raz brał udział w budowaniu dowolnego budynku na świecie. Zazwyczaj taka budowa trwa bardzo długo, a w dodatku składa się na nią sporo prac, których na pierwszy rzut oka nawet nie widać.

GeoPartners

Tylko kierownicy budowy mogą wiedzieć, jak niezwykle frustrujące jest spoglądanie na budowę, która trwa już na przykład od pary tygodni, a na pierwszy rzut oka nie można zauważyć właściwie najmniejszych zmian na powierzchni gruntu. Okazuje się bowiem, że zazwyczaj najbardziej czasochłonne są same przygotowania do budowy, a nie sam proces budowania budynku. Jeśli co najmniej raz uczestniczyłeś w procesie budowy nowego budynku, wtedy na pewno dobrze wiesz, jak niezwykle ważne jest badanie geotechniczne gruntu (więcej na ten temat – sondowania statyczne).

To właściwie od niego zaczyna się cały proces budowy nowego budynku, a dodatkowo bez niego nie można właściwie nic przedsięwziąć.

Jeśli interesuje Cię ten artykuł, kliknij szybko tutaj, ponieważ ta strona (https://domymax.pl/projekty-domow/domy-nowoczesne/) na pewno także jest warta Twojego zainteresowania.

Przedstawienie wyników tego badania jest potrzebne do tego, żeby w ogóle dostać zgodę na budowę – jeśli wyniki badania geotechnicznego działki nie wypadną dobrze, wtedy możesz nie uzyskać pozwolenia na budowę, a w dodatku może to doprowadzić do zamiany przeznaczenia gruntu, co zdecydowanie nie jest zbyt pożądane.

Jeśli zatem chcesz, aby badania geotechniczne gruntu zostały przeprowadzone profesjonalnie i w jak najlepszy sposób, wówczas musisz zdecydować się na opłacenie firmy, która się tym zajmie. Teraz w Polsce działa zaledwie parę takich firm. Jeśli zatem zależy Ci na czasie, wtedy powinieneś zadzwonić do takiej firmy niezwłocznie – im sprawniej umówisz się na konkretny termin, na pewno tym szybciej będziesz miał to za sobą.

grunt

Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie badania geotechnicznego działki może okazać się również, że działka nie nadaje się na razie do tego, żeby na niej coś zbudować, jednakże da się ten problem naprawić. W takich przypadkach najczęściej wystarczy na przykład stabilizacja gruntu, którą może również wykonać dla Ciebie profesjonalna firma zewnętrzna.strona klej do kamienia klej do kamieniaJeżeli się pospieszysz i zaangażujesz ją niezwłocznie, wówczas zdecydowanie uda Ci się dotrzymać wszelkich zaplanowanych terminów.

Więcej na ten temat:

Tagged with: