Wszystkiego jest rzeczywiście dużo jednak jak się w tym odnaleźć? Czasami z nadmiaru tworzy się niedobór idei

Codziennie nauczamy się czegoś nowego, to oznacza, że nie można po prostu zakomunikować, że znamy już wszystko. Ktokolwiek tak własnie myśli, ten naprawdę wie niewiele. Życie uczy pokory, uczy podchodzenia do dużej ilości zjawisk w sposób opanowany i bez nadmiernych oczekiwań.

Najlepsza w takim przypadku recepta na udane życie to z jednej strony nie posiadać zbyt wysokich oczekiwań, ale przyjmować wszystko z pokorą, a po drugie, pod żadnym pozorem nie oświadczać, że już wszystko wiemy, bo to po prostu jest nierealne przez nikogo z nas.

Zimowa sypialnia

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP

O drugiej zasadzie wiedzą przede wszystkim naukowcy, którzy oddają całe życie dla wyselekcjonowanego zadania. Dla osoby postronnej ten termin można wytłumaczyć jednym zdaniem, aczkolwiek dla nich to jedno pojęcie jest stworzone tylko dla potrzeby podręczników edukacyjnych i encyklopedii.

Jeśli uznasz, że zawarte w tym artykule informacje są godne uwagi, przeczytaj jeszcze szczegóły w linku buty do tańca na rurze. Będą tam tak samo wartościowe dane.

Pokrewnie, jak można sformułować fizykę bądź matematykę. Każdy z nas wie, czym zajmują się te nauki, jednak ich głębia, stan powikłania jest zarezerwowany dla osób z pasją, którzy całe życie zajmują się jakimś działem z tychże działów nauki odkrywając kolejne prawidłowości. Zapoznaj się z

Czasami zdarza się tak, że człowiek już na łóżko śmierci, który ofiarował się dla nauki powie wprost: wiem, że nic nie wiem, a słowa te będą oznaczały, że choć się poświecił, to musi się przyznać do porażki. Mowa tu o wielkich działach nauki, przytaczamy wielkie cytaty wielkich uczonych, a przecież dla każdego z nas, w normalnym życiu, takie dylematy pojawiają się na każdym kroku. Przykładowo taka niby łatwa rzecz: poszukujemy łóżeczko dziecięce. Niby łatwo będzie znaleźć, ale dopiero tutaj pojawiają się schody, bo łóżko pojedyncze, bo stelaż, bo jeszcze materac… Czytaj też

Sprawdzamy w internecie i trafiamy na intrygujące porady, jednak zdajemy sobie sprawę, jak sporo potrzeba czasu, aby poprawnie wybrać. Jest naprawdę wiele tych sytuacji i nie trzeba sięgać do wielkich idei, bo życie na każdym kroku zadziwia nas swoją złożonością. Jeśli zatem mniemamy, że już wszystko wiemy, że wykryliśmy jak to wszystko działa, wtem pojawia się taki oto dylemat, i powtórnie jesteśmy jak dzieci, bezradni. Co w takim momencie zrobić? Uderzyć się w pierś i uświadomić sobie, że człowiek zdecydowanie uczy się przez cale życie. Nie ma od tego niestety żadnego (nawet najmniejszego) odstępstwa.
Źródło
Tagged with: