Masz swoją firmę? Niewątpliwie zainteresuje Cię program, który posłuży Ci do łatwego wystawiania faktur.

W teraźniejszych czasach prowadzenie własnej firmy to bez wątpienia nie bułka z masłem – nie da się ukryć, że zazwyczaj prezesi niewielkich firm muszą się znać właściwie na wszystkim i robić wiele rzeczy osobiście. Jeżeli prowadzisz swoją działalność, wtedy znakomicie wiesz, o czym mówimy. Czas, gdy firma nie jest na razie na tyle duża, aby móc zatrudnić wielu podwładnych, jest bez wątpienia bardzo trudnym czasem dla osób, które zdecydowały się na prowadzenie swojego biznesu.

faktura

Autor: Patrik Tschudin
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z największych kłopotów, z którymi muszą zmierzyć się właściciele takich niewielkich firm, jest niewątpliwie wystawianie faktur oraz prowadzenie księgowości. Zwykle nie znamy się dobrze na wszystkich przepisach podatkowych, a na dodatek zaangażowanie księgowego lub zlecenie (zobacz podatek od umowy zlecenie) księgowości do biura rachunkowego powoduje naprawdę wielkie koszty. Wiele właścicieli takich niedużych firm radzi sobie osobiście, jednakże nie da się zaprzeczyć, że jest to bardzo ciężkie, a dodatkowo właściwie każdy błąd może zakończyć się karą finansową ze strony urzędu skarbowego.

Co zatem robić w wypadku, kiedy nie znasz się zbyt dobrze na wystawianiu faktur na firmę, a w dodatku nie stać się na zaangażowanie księgowego? W takich przypadkach niezłym pomysłem może być korzystanie z pomocy programów do wystawiania faktur online – . Jeżeli zastanawiasz się teraz, jaki program do wystawiania faktur będzie dobry, wówczas bez wątpienia możemy poradzić Ci programy w internecie. Zakładanie konta zajmuje praktycznie parę minut, a następnie możesz mieć dostęp do całej historii Twoich faktur online, z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.

e-faktura

Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej polecany jest na pewno program do faktur VAT – , które równocześnie najtrudniej jest wypełnić samemu. W takich programach do fakturowania najczęściej masz dostęp do kilkunastu wzorów faktur, które niemalże wyczerpują wszystkie możliwości. Dostęp do takich aplikacji zwykle nie kosztuje zbyt wiele – dlatego niewątpliwie warto w nie zainwestować, bo bardzo pomogą w procesie prowadzenia działalności. Na pewno zapłacisz za nie o wiele mniej niż za zatrudnienie do firmy księgowej.

Tagged with: