Ile może zarobić miesięcznie kierowca międzynarodowy?

Zgodnie z tym, co sugeruje określenie stanowiska, międzynarodowy kierowca jest odpowiedzialny za transportowanie osób albo produktów poza granicami państwa.
Pod określeniem takiego stanowiska są umieszczeni tak kierowcy samochodów dostawczych czy autokarów, jak i pojazdów ciężarowych.

robienie zdjęcia telefonem

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
kierowca międzynarodowy

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Transport towarów oraz ludzi poza granice państwa wiąże się z nieregularnym czasem pracy, przebywaniem za kierownicą nawet kilkanaście godzin dziennie i wieloma pozostałym niedogodnościami.

Zachwyca Cię taka tematyka? Jeżeli tak, to zobacz propozycję (http://www.mslegit.pl/kontakt.html) pokrewnych tekstów, ponieważ one niewątpliwie również są godne Twojej uwagi.

Przed osobami zainteresowanymi pracą na takim stanowisku jak kierowca międzynarodowy zazwyczaj nie stawia się specjalnych wymagań wiążących się z uzyskanym wykształceniem. Dla potencjalnych pracodawców o wiele bardziej ważne są umiejętności praktyczne oraz doświadczenie przenoszone na liczbę czasu spędzonego za kierownicą konkretnego typu samochodów.

kontrola należności

Autor: Day Donaldson
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnym warunkiem jest konieczność posiadania koniecznych uprawnień do prowadzenia pojazdów określonej kategorii i ewentualnie innych dodatkowych uprawnień, jeśli charakter konkretnych obowiązków będzie tego wymagać. W co poniektórych przypadkach zwierzchnicy oczekują także podstawowej znajomości języka obcego. Jeżeli chodzi o warunki pracy, to praca kierowcy międzynarodowego powiązana jest z przebywaniem w trasie liczącej zwykle od kilku setek do kilku tys. kilometrów. Możliwości pracy stwarzają najczęściej duże firmy transportowe mające ogólnoświatowy zasięg.

Jeżeli chodzi o pensje kierowcy międzynarodowego, to kształtują się one na szczeblu średnim 4-5 tys. złotych brutto na miesiąc, zależnie od posiadanych uprawnień oraz częstotliwości przyjmowanych zleceń. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pieniądze to nie wszystko. Ta posada to również brak bezpośredniego kontaktu z ludźmi często także z rodziną.