W jaki sposób tanio i sprawnie wybudować swój wymarzony dom, czyli garść przydatnych informacji o wybieraniu działki oraz planu.

Zaczynając stawianie swojego wymarzonego domu trzeba się nastawić na to, że może być przy tym dużo zajęcia i podejmowania istotnych decyzji. Pierwszą z nich należy podjąć już na samym początku – a będzie nią wybranie działki, na której będzie się chciało mieszkać. Szczęśliwcy działkę otrzymują od najbliższych, i mają w zasadzie rozwiązaną sprawę, lecz większość osób działkę zwyczajnie musi kupić. Wiele osób zamieszkałoby najchętniej w jakieś spokojnej dzielnicy blisko centrum, lecz działki dużo tam kosztują.

Innenarchitektur

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Za to miejsca dalej od centrum, w miasteczkach odległych o kilka kilometrów są znacznie tańsze, ale trzeba się liczyć z codziennymi dojazdami, niekiedy dwoma samochodami. Z tego też powodu kupując działkę pod swój dom trzeba dobrze wszystko rozważyć i znaleźć takie miejsce, z jakiego na pewno się będzie zadowolonym – przecież dom (sprzedaż mieszkań trójmiasto) jest budowany na kolejne kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat i raczej powinno się być zadowolonym z miejsca, w którym będzie się przez ten okres mieszkało.

Następną ważną decyzją, którą trzeba podjąć, jest wybranie planu budynku. Dzisiaj gotowych planów znaleźć można tak dużo, że każdemu powinno się udać trafić na coś, co w dużym stopniu będzie spełniać wymagania. Oczywiście każdy taki plan można później dodatkowo modyfikować i dopasowywać do potrzeb, choć oczywiście warto to robić rozsądnie.

Absorbuje Cię ta kwestia? Kliknij ten odnośnik oraz sprawdź, jak podchodzi do tego zagadnienia inny autor w treści swego wpisu.

Czasami biuro projektowe wykonujące przeróbki będzie musiało trochę przystopować klienta, bo nie wszystkie zmiany w praktyce mogą być dobre, a doświadczony architekt doskonale powinien wiedzieć, co warto robić, a co jednak należy sobie odpuścić- >>>.

dom jednorodzinny

Autor: PLANNJA
Źródło: PLANNJA

Jeżeli plan zostanie wybrany i zaakceptowany przez inwestora, to następnym etapem powinno być zebranie wszystkich koniecznych zezwoleń, co może zająć w niesprzyjających warunkach nawet i pół roku. Dopiero po tym wszystkim będzie się można wziąć za budowę wymarzonego domu, a następnie jego wykończenie i urządzenie, i jeżeli wszystko się uda, to po dwóch latach od rozpoczęcia prac będzie można wreszcie zamieszkać.