Firmowe etui nie tylko do ochrony telefonu, czyli o funkcjach dobrego pokrowca?

Niewrażliwe na upadki, dobrane pod kolor etui na komórkę, iPada to konieczne wyposażenie dla tych, którzy chcą zadbać o swój sprzęt. I wygląd zarazem. Jakie wyróżniki cechują nowoczesne osłonki na nasze elektroniczne cacka? Zobaczmy na przykład na case do Sony Xperia M4 Aqua. To pokrowiec dedykowany tylko i wyłącznie dla telefonów Motoroli. Producent zadbał o parę niezbędnych czynników, które klient-właściciel sprzętu i nowoczesnej kabury chciałby mieć spełnione. Jakie?

pokrowiec na smartfona

Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim zapewnienie ochrony przed wstrząsami – a więc amortyzacja upadków. Innowacyjność telefonicznych ochraniaczy na pierwszy rzut oka nie daje gwarancji że ochronią nasze sprzęty. Mimo wizualnej przykrywki guma z jakiej wykonywane jest etui zapewnia stuprocentową pewność, że osłona nie rozleci się nawet przy mocnym upadku (polecana strona). Jest przy tym elastyczna, ale nie rozciągliwa do tego stopnia, by odkształcała się po zgięciu. Najwyższej klasy pokrowiec to również dopasowanie osłony do elektroniki pod względem miejsc do ładowania, słuchawek, czy wydzielonej przestrzeni na aparaty. W ten sposób łatwo rozpoznamy „firmówkę” od pokrowca masowego, w którym twórcy biorą pod uwagę tylko parametry wysokości, szerokości i grubości smartfona.

materiałowy pokrowiec na telefon

Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com

Mając spełnione najważniejsze zadanie – ochronę telefonu – osłona powinna jeszcze wyglądać przyzwoicie. Najlepiej adekwatnie do modelu i kolorystyki telefonu. Jeśli producent akcesoriów chce liczyć się w usługach z częściami do sprzętów, powinien wydawać nawet kilkadziesiąt wyjątkowych pod względem kolorów i wzorów modelów etui.

W komplecie uniwersalnego etui (więcej o tym) brakuje jeszcze miejsca, w którym można zaczepić kolejny wspomagające akcesoria. Na przykład rysik do komórki. Nie zawsze jest on dostępny w zestawie z pokrowcem, są wprawdzie możliwości pozwalające zrobienie własnego niezawodnego rysika nie wydając na niego ani złotówki. I nie chodzi o zastępowanie go czymś gotowym i z ostrą końcówką w stylu długopis czegoś podobnego.

Nie ma żadnych wątpliwości, że to jest faktycznie praktyczna oferta, odnosząca się do cennych materiałów. Zapoznaj się z nią teraz.

Rysik do komórki zrobiony w najprostszy sposób (zwinięcie w cienki rulonik kawałku folii, syntetyku, papieru tekturowego i zakończenie go ostrą końcówką). Jeśli nie popieramy takiej wizji można oczywiście wybrać się do sklepu firmowego, co wiąże się z wydatkiem nawet kilku złotych.