Znowu za duży rachunek? Tak być nie musi! Czasami niewiele potrzeba, aby mieć więcej gotówki w zanadrzu

Ty także robisz zakupy, a następnie rzednie ci mina, gdy patrzysz na rachunek? No tak, sporo osób popełnia ten błąd, ponieważ kupujemy bez planu. W takiej sytuacji tracimy więcej pieniędzy oraz wpadamy w większą frustrację. Ale da się to zmienić.

zakupy w hipermarkecie

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com
Marketingowy dobrze wiedzą, iż nasze pociechy to doskonała grupa konsumentów. Bez problemu można je owinąć wokół palca i zainteresować najróżniejszymi gadżetami. Zajęci robieniem zakupów nie zdajemy sobie sprawy z tego, co pakują do wózka nasze pociechy. Dlatego najlepszym wyjściem jest nie zabierać ich ze sobą, zapisując ich propozycje w liście zakupów.

I nieważne, jakiego typu to sprawunki, czy w supermarkecie czy zakupy w Lublinie, gdzie zakupisz takie produkty: Książka – Zniszcz ten dziennik czy na targowisku. Jeżeli uznają ten podział za niesprawiedliwy, można co tydzień wysyłać jednego z rodziców po sprawunki. Takie zachowanie da do zrozumienia najmłodszym, iż nie są pomijane w rodzinnych sprawunkach, pomimo tego, że tylko jedna osoba jest delegowana do nabycia niezbędnych przedmiotów i żywności.

Wiadomo, że wszyscy mamy wokół naszego domu różne sklepy. Są to supermarkety, delikatesy i normalne osiedlowe spożywczaki. Niestety ceny w jednych są dużo wyższe, aniżeli w drugich. Stąd dobrze by było wykonać bilans, jakie artykuły w jakich miejscach nabywać. Jeśli każdego dnia kupujemy chleb, dobrze byłoby go nabywać w osiedlowym sklepiku, czy piekarni, gdyż tam jest on najczęściej lepszej jakości.

Chcielibyśmy przekazać Ci kolejny wpis na podobny temat. Liczymy na to, że Ci się spodoba. Kliknij w link – w nim czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie (https://artykulyreligijne.pl/plakaty-religijne).

Nie musimy jednak robić tam większych zakupów. To samo dotyczy mięsa, warto je zakupić w delikatesach albo u rzeźnika.

zakupy spożywcze

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże po większe sprawunki, gdzie uwzględniamy środki chemiczne, dobrze jest pojechać do dyskontu, gdzie ceny są często dużo niższe. Co do oszczędnych zakupów musimy wiedzieć także o tym, aby robić zakupy raz na jakiś czas. To znaczy postępujmy podobnie jak zmotoryzowani mieszkańcy wiosek, którzy wybierają się do miasta po sprawunki, dajmy na to mieszkańcy lubelskiego od czasu do czasu kupują produkty do domu w Lublinie w dużym sklepie – płyta (zobacz: płyta polietylenowa) cegłopodobna STEGU Parma. A gdy zabraknie którejś rzeczy to idą do wiejskiego sklepu. Ale to ważne, gdyż im częściej będziemy kupować w dyskontach, tym więcej będziemy zostawiać w nich gotówki. Niby idziemy tam po pojedyncze rzeczy, a wychodzimy obładowani dziesięcioma. Każdy z nas to zna, gdyż zaraz jakaś promocja zaatakuje nas a reklamy i się zdecydujemy. Tymczasem kiedy mamy większą odległość od takich sklepów, to możemy robić zakupy raz a dobrze.