Spartańska męskość w dzisiejszej łazience

Każdy zna co oznacza elegancka pani. Wprawdzie wyobrażenie owo może się troszeczkę różnić w poszczególnych sytuacjach, jednak mniej więcej wiadomo „mała czarna” plus obcasik zawsze się sprawdzają. Prócz tego jeszcze dobre pachnidło (niekoniecznie francuskie) i oto mamy wzór eleganckiej damy.

O wiele trudniej będzie z mężczyznami. Przede wszystkim pokutuje pogląd, iż porządny mężczyzna nie występuje w przyrodzie – starczy mu mydło i odrobina gorącej wody. Tenże uproszczony obrazek jest od początku pozorny. Uwielbiamy się czuć dobrze, i to od samego rana. Mamy swe przyzwyczajenia, większa część z nas lubi się golić. (nawet kiedy nie golimy się na gładko).

brzytwa

Wydawać by się mogło iż w sprawie golenia mało możemy rzec – maszynka jednorazówka, troszkę kremu do golenia i gotowe. Nic w wyższym stopniu mylnego. W ostatnim czasie w goleniu możemy zauważyć powrót do tradycji. Jeśliby użyć stwierdzeń z historii literatury, mamy wiek oświecenia z charakterystycznym dla tego okresu zamiłowaniem Antykiem. Powracają zatem do łask pędzle a także brzytwy które – jak się wydawało – miały już swe miejsce w muzeum urody (jeśliby ktokolwiek pragnął takie zbudować).

Taki powrót do dawnych zwyczajów wywołuje nieodzowność odświeżenia już zapomnianej mądrości. Na szczęście mamy internet, starczy więc wbić na przykład wyrażenie: gdzie kupić brzytwę?, i już można zaczynać przygodę z staromodnym goleniem.

Nie czekaj, tylko jeżeli masz ochotę zgłębić ten temat, obejrzyj więcej (https://wellclinic.pl/oferta/zabiegi-na-cialo/) a na pewno uzyskasz ważne wiadomości na ten wątek.

Rzecz jasna będzie trzeba się nauczyć używać naszego nowiutkiego przyboru toaletowego. Jak się okazuje nie jest to wcale łatwe, ale oczywiście znajdziemy wideo-poradniki które to ułatwią nam zadanie. Zdawać by się mogło, że jest to – gdy już opanujemy w teorii taką zdolność – wszystko. Niestety, im dalej w las, tym więcej drzew.

pędzel

Następnym wyzwaniem jest kupno pędzla do golenia. Nie każdy wie że rodzai pędzli jest dużo, i nie chodzi tu wyłącznie o to jakiego włosia użyto, lecz chodzi także o sposób wytwórczości. Pędzle można podzielić na klasy. Najmniej ceniony jest pędzel Badger z słówkiem „piure” (tu ). Używać go mogą panowie o stosunkowo mało wrażliwej skórze, gdyż pędzle tego typu drapią. Mężczyźni ceniący sobie komfort muszą starać się o pędzel Badger z adnotacją „super”. W o wiele lepszy sposób trzyma on ciepło a także wilgoć, co wpływa na uformowanie gęstej piany, a zatem też większy luksus golenia. Oczywiście końcowym akordem tegoż przyjemnego porannego procesu jest stosowna do naszych upodobań subtelna perfuma, przykładowo taylor bond street i można spokojnie wyruszyć do pracy.