Po jest potrzebny rachunek w banku, najważniejsze kwestie w czasie jego wyboru

Duża część zatrudnionych osób ma wypłacaną pensję na konto, więc są one niejako przymuszone do tego, żeby jakieś konto mieć. Oczywiście z kontem bankowym wiążą się też inne korzyści, można w łatwy sposób robić przelewy, korzystać z karty do bankomatu albo w elastyczny sposób zarządzać swoimi finansami.

Kalkulator, pieniądze

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz wybranie najlepszego konta nie będzie wcale proste, bo samych banków jest kilkadziesiąt, a każdy z nich może mieć parę różnych produktów. Z tego też powodu przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym, do czego dokładnie konto będzie służyło i jakie jego możliwości będą się przydać, i mając to na uwadze rozpocząć analizowanie poszczególnych rozwiązań. Z pewnością przyda się możliwość korzystania z wygodnej bankowości internetowej – konto bankowe przez internet jest bardzo praktyczne, gdyż pozwoli praktycznie wszystkie operacje w domu, bez chodzenia po placówkach. Obecnie już praktycznie wszystkie banki pozwalają na to, ale ważna jest też wygoda i szybkość użytkowania, także na smartfonach. Zobacz pożyczki (zobacz www.smartvest.pl)ną sprawą, na jaką należy zwrócić swoją uwagę jest oprocentowanie pieniędzy na rachunku. Duża część banków ma w swojej ofercie zwykłe konta oszczędnościowe, na których da się gromadzić środki tak jak na lokatach, ale ze znacznie większą wygodą.

pieniądze

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com
Ale często również zwykłe konta mają oprocentowanie zgromadzonego kapitału, więc należy mieć to na uwadze. Rzecz jasna niezwykle istotne są opłaty za prowadzenie rachunku i operacje, które się wykonuje, tu w każdym przypadku należy szczegółowo przeliczyć, co się będzie najbardziej opłacało. Banki prowadzą ogromnie zróżnicowaną politykę opłat, niektóre w abonamencie mają przykładowo darmowe wypłaty z bankomatów albo określoną ilość przelewów, więc można to dopasować do swoich oczekiwań. W wielu bankach właściciele konta mają także dodatkowe bonusy przy pozostałych usługach i produktach. Jeśli więc ktoś będzie potrzebował kredyt mieszkaniowy a hipoteczny, to na pewno może liczyć na lepsze oprocentowanie pożyczki i mniejszą prowizję.