Szkolenia iso – zbiór najważniejszych informacji, które przydadzą się na co dzień

Większość firm ma obowiązek odpowiednio szkolić zatrudnionych. Wynika to zarazem z odpowiednich przepisów – chociażby regulacji w ustawach, czy kodeksach pracy, ale także oczywiście z troski o pracownika. Ma to szczególne znaczenie w firmach produkcyjnych, dużych halach, które trudnią się wytwórstwem dóbr, czy wszelkiego rodzaju miejscach, w których zdrowie albo życie pracownika może być zagrożone. Warto wspomnieć tutaj między innymi o górnictwie, gdzie praktycznie co roku mamy niestety wypadki śmiertelne albo poważne uszkodzenia na zdrowiu.

szkolenie

Autor: alexvllv
Źródło: http://www.flickr.com
Warto również podać na przykład osoby, które pracują na wysokościach, czy w zasadzie całą branżę budowlaną. Niedostosowanie się do przepisów bph czy ghp może wywoływać tragiczne w skutkach zdarzenia, które odbijają się na funkcjonowaniu całego przedsiębiorstwa – czytaj o GHP. Jeżeli przedsiębiorca nie zastosuje się należycie do przepisów i pracownik dozna uszczerbku na zdrowiu, czy też stanie się gorsza sytuacja, to osoby odpowiedzialne mogą iść za to do więzienia.

Jeżeli ciekawi Cię prezentowane zagadnienie, to obejrzyj więcej (http://www.workservice.pl/praca/produkcja/tomaszow-mazowiecki/), a na pewno uzyskasz wiele ciekawych informacji na ten wątek.

To bowiem niedotrzymanie warunków pracy i brak zastanowienia się nad konsekwencjami działań są najważniejszą przyczyną wypadków podczas realizowania obowiązków pracowniczych, w związku z czym należy na to szczególnie uważać.

Rozsądne podejście to podstawa

szkolenie

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Niezależnie od obowiązujących przepisów, warto kierować się zdrowym rozsądkiem i być uważnym podczas wykonywania czynności w czasie pracy. Przyda się do tego celu audytor iso, jaki może wskazać w firmie miejsca, które są za mało chronione w zakresie bezpieczeństwa pracujących i zalecić dokonanie odpowiednich zmian. Należy pamiętać, że jest to specjalista, którego zadaniem jest należyte dbanie o każde miejsce pracy, warunki pracy, jak również rozmowy z samymi pracownikami i przełożonymi. Dzięki takim analizom można wyciągnąć odpowiednie wnioski i przedstawić wyniki audytu w specjalnym raporcie, do którego firma będzie musiała się dostosować, by następnie wdrożyć konkretne zmiany. Audytor iso może bowiem przy kolejnym razie zweryfikować postępy prac nad bezpieczeństwem w danej firmie – więcej o audytorze ISO.

Tagged with: