W jaki sposób zagospodarować działkę rekreacyjną? Czy dom z drewna będzie dobrym wyjściem?

Chcielibyśmy zagospodarować naszą rekreacyjną działkę, lecz trudno nam się zdecydować na ostateczny pomysł. Nie wiemy czy stawiać na niej większy budynek, niewielki domek albo może zdecydować się na kupno przyczepy campingowej. Mamy parę pomysłów, a każdy wart jest przemyślenia. Co będzie trafionym wyjściem?

Świetnym pomysłem może być postawienie niewielkiego domku drewnianego. Doskonale wpasuje się on w każde otoczenie, tym bardziej takie blisko natury. Ładnie wygląda zatopiony w zieleń. Jest nie tylko ładny, ale również wygodny. Przyjeżdżając na taką działkę mamy wrażenie, iż jesteśmy gdzieś daleko od zgiełku miasta i rzeczywiście odpoczywamy. Jest sporo firm mających w ofercie mieszkania (polecana strona) z drewna. Dużo z nich posiada całkiem zróżnicowaną ofertę odnośnie rozmiaru czy rozplanowania pomieszczeń. Bardzo atrakcyjnie prezentują się domy z bali. Po dociepleniu mogą posłużyć jako całoroczny domek. Sporą zaletą niewielkiej przestrzeni okaże się możliwość dogrzania jej za pomocą centralnie położonego kominka. Jeżeli oprócz tego system kanałów jest dobrze zrobiony i rozprowadza ciepłe powietrze po różnych zakątkach domu, to rezultat będzie bardzo zadowalający.

Może Cię też zainteresować: drzwi z drewna Szczecin

duży budynek z drewna

Warto poszukać właściwych fachowców. Takich, którzy prócz stawiania domu mają doskonale rozwinięty dział oferujący usługi stolarskie. Będziemy mieć pewność, iż są specjalistami od drewna oraz wiedzą jak się z nim obchodzić. W tego rodzaju budownictwie ważna jest estetyka. Nie da się na końcu położyć tynku, który zakryje wszelkie mankamenty. Wszystko od początku powinno być doskonale dopracowane. Opłaci się zdecydować na taras biegnący przynajmniej przez jeden cały bok budynku. Takie miejsce, jeżeli będzie zadaszone na pewno sprawdzi się nawet w brzydką pogodę.

Jeśli zaintrygowały Cię treści tego artykułu, to do zobaczenia jest również następna witryna, gdzie odkryjesz sporo informacji na ten temat.

Z pewnością będzie idealne jako przyjemne miejsce spotkań przy stole.

Jeśli chodzi o odporność tego typu domu na grzyby oraz szkodniki, to nie mamy się czym martwić ponieważ drewno, którego się używa jest specjalnie przygotowywane. A mianowicie jest to surowiec poddany sezonowaniu, dokładnemu wysuszeniu oraz impregnacji, żeby odporny był na niesprzyjające warunki pogodowe, pleść jak i różnego rodzaju szkodniki lubiące mieszkać w drewnie. Konstrukcja ścian jest różna zależnie od rodzaju ocieplenia. Może być ona pojedyncza i w takim wypadku dom ocieplany jest od środka, albo stawia się podwójną ścianę i surowiec używany do ociepleń znajduje się między nimi.
Tagged with: