Opis paru sposobów i metod na zrobienie murków w ogrodzie.

W ogrodach ważnym elementem wyposażenia są najróżniejsze murki. Wykorzystuje się je w różnych miejscach, na przykład do oddzielenia lub podziału jakiegoś fragmentu działki lub dla zabezpieczenia przed osuwaniem się gruntu.

Przy okazji jednak można zrobić z nich niezwykle ciekawy element zdobniczy, ładnie komponujący się z pozostałym wyposażeniem, trzeba tylko umiejętnie je zbudować. Murki można robić z kilku różnych materiałów, z których każdy będzie miał trochę inne właściwości, a przede wszystkim wygląd. Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi murki zrobione z cegły.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Więc czytaj jeszcze (http://eremit.pl/grysy-ogrodowe/), na co masz chęć na następnej stronie, którą z radością dla Ciebie stworzyliśmy.

Są one łatwe do budowania, bardzo ładnie wyglądają, a poza tym cechują się dużą wytrzymałością na atmosferyczne czynniki. Jeżeli wykorzysta się do budowy cegły, idź do mojej strony to można mieć pewność, że taki murek bez żadnych problemów wytrzyma wiele lat użytkowania. W związku z tym że cegły jako naturalny materiał mogą po jakimś czasie trochę zmieniać swoją barwę, to podczas wykonywania projektu murku do swojego ogrodu należy o tym pamiętać.

palisada betonowa

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób zamiast cegieł wybiera kamienie. Są one układane w podobny sposób jak cegły, czyli jeden na drugim i zespala zaprawą wapienną lub (więcej szczegółów) cementową. W przypadku tego typu murków istotny jest wytrzymały i mocny fundament, który przez wiele lat będzie musiał wytrzymać ciężar całej konstrukcji. Trochę odmienna metoda budowy jest przy palisadach, jakie także zdobywają coraz większą popularność w ogrodach. Najczęściej spotykana palisada betonowa sprawdź ma kształt okrągłych słupków o odpowiedniej długości, jakie są wkopywane w ziemię. Słupki takie wytwarzane są z mocnego betonu, a ich bardzo dużą zaletą jest możliwość zabarwienia na różne kolory. Tym sposobem można budować palisady w ciekawych zestawienia kolorystycznych, doskonale komponujących się z pozostałym wyposażeniem.

Słupki oferowane są w różnych długościach, dzięki czemu możliwości ich wykorzystania są dość spore. Przy ich wybieraniu pamiętać należy o tym, że duża ich część powinna być wkopana w ziemię, ponieważ tylko w takim przypadku całość konstrukcji będzie odpowiednio wytrzymała.
Tagged with: