Eko certyfikat dotyczący produkcji żywności

Polacy coraz chętniej prowadzą zdrowy styl życia. Częściej zwracamy uwagę na to jak produkowana jest żywność, dlatego ekologiczne rolnictwo zyskuje popularność.

eko certyfikat

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com
By taka działalność mogła się cieszyć zaufaniem klientów| konieczne jest uzyskanie właściwego certyfikatu, który potwierdzi ekologiczną uprawę żywności, wolnej od groźnych substancji. Jakie formalności trzeba spełnić, aby cieszyć się takim certyfikatem? więcej
W ekologicznym gospodarstwie do uprawy żywności stosowane są odpowiednie metody ochrony gleby oraz wody, jak również nawożenia.

Jeżeli zaintrygowały Cię treści w tym artykule, to doczytaj więcej (http://sol-drogowa.pl/pl) następne tematy na nowej witrynie, która podpięta jest pod podanym linkiem.

Przy uprawach ekologicznych zabronione jest stosowanie chemicznych środków do ochrony roślin. Poniżej podpowiadamy jakie kluczowe kroki formalne podjąć, by zdobyć eko certyfikat – zobacz eko certyfikat.

Aby otrzymać certyfikat ekologicznej żywności przede wszystkim trzeba złożyć wniosek o certyfikację i wypełnić formularz, który można znaleźć szybko w internecie|, na stronie online Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Ta użyteczna oferta (https://hamsterpolska.pl/katalogi/) jest przygotowana dla sympatyków tej tematyki. Jeżeli zaliczasz się do nich, to kliknij na tego typu odnośnik!

Poprawnie wypełniony druk powinniśmy przesłać do jednostki certyfikacyjnej – oznacza to równoczesne zawarcie umowy w sprawie kontroli na podstawie, której owa instytucja sprawdzi czy w rzeczywistości dane gospodarstwo jest ekologiczne. Na mocy upoważnienia wydanego przez MRiRW aktualnie w naszym kraju działa obecnie kilka instytucji, które wydają, ale też cofają certyfikaty żywności ekologicznej.

Nadzór nad nimi prowadzi WIJHARS. Informacje o zbliżających się kontrolach – terminach oraz opłatach – są przekazywane w postaci aneksów.