Cegły w ostatnim czasie powróciły do łask i nie chodzi o materiał do postawienia domów, ale o pierwiastek dekoracyjny prawie do każdego z pomieszczeń w mieszkaniu

Dawniej cegły kojarzyły się nam tylko i wyłącznie z materiałem do budowy. Obecnie świat się zmienia, a razem z nim trendy. Nadeszły lata, kiedy imitacja cegły na ścianie wydaje się pożądanym efektem wewnątrz lokum.

prezent

Autor: Candy Polska
Źródło: Candy Polska

kowalstwo

Autor: Lennart Tange
Źródło: http://www.flickr.com
Cegła ozdobna jest już elementem spotykanym w łazienkach, kuchniach, pokojach sypialnych czy pokojach dziennych, informacje o niej – więcej w serwisie Nikogo już nie zadziwia efekt nieukończonej budowy. Odwrotnie – obecnie jest to efekt zamierzony i przez wiele osób wymarzony. Cegła ozdobna może udawać cegłę starą i wtedy nazywa się ją retro-cegłą. Może mieć też różne zabarwienie – często wybierane to czerwony i biały.

Nie czekaj i sprawdź znajdujące się tu uwagi o nas. To na pewno są bardzo ciekawe dane – zwyczajnie kliknij tutaj.

Istniejące firmy produkują ją ręcznie lub w najnowocześniejszych manufakturach.

Autor: ell brown
Imitacja cegły na ścianie jest również niezwykle lubiana przez restauratorów. Ostatnie trendy pozwalają stosować cegłę ozdobną w pomieszczeniach małych i dużych, w wytwornych i kosztownych restauracjach, ale również małych i osiedlowych kafejkach. Cegła (www.infinitex.pl/cegly-izolacyjne/) jest na tyle uniwersalna i ciepła w odbiorze, że bywalcy takich miejsc dobrze się w nich czują i chcą do nich powracać. Czują się w nich bez ogródek po prostu jak w domu. Na takich murach można powiesić lustra lub krajobrazy. Nawet pozostawienie ściany bez jakichkolwiek upiększeń nie będzie razić ludzi, ponieważ cegła ozdobna jest ornamentem samym w sobie.

Cegła jest niezwykle trwałym budulcem, dlatego również jako ozdoba będzie nam służyć przez całe lata. Jeśli zbrzydnie nam się jej kolor, w każdej chwili możemy ją przemalować i zmienić w inną ozdobę.
Tagged with: