Franczyza aptek jako sposób na biznes? Jakie istnieją za oraz przeciw? Sprawdź w tym artykule

Pewnie sporo ludzi szuka czasem pomysłu na biznes. Natomiast obawa przed ewentualną porażką sprawia, iż dość ciężko nam się zdecydować na jakiś wybór. Decyzja to zawsze dość długi proces. Dlatego niektórzy decydują się na dołączenie do już sprawdzonych marek na rynku, otwierając franczyzę. Jednym z tego typu pomysłów może być franczyza apteki. Jakie warunki należy spełnić, żeby móc tego typu działalność otworzyć?

Po pierwsze, należy zdawać sobie sprawę z tego, że posiadanie apteki to działalność reglamentowana, dlatego też trzeba się o nią ubiegać składając odpowiedni wniosek. Jednak ubiegać się może o nią każdy, kto posiada swoją działalność gospodarczą, ale nie może to być hurtownia farmaceutyczna. Takie dwie działalności nie powinny być łączone.

farmaceuta

Kierownikiem aptek może być tylko magister farmacji. Oczywiście korzystne jest, jeżeli sami mielibyśmy ten tytuł, w takim wypadku odchodzi koszt zatrudnienia takiej osoby. Natomiast jeśli nie posiadamy tego typu dyplomu, będziemy musieli poszukać właściwej osoby.

Do tego trzeba mieć świadomość tego, iż rynek farmaceutyczny w naszym kraju jest bardzo duży, co wiąże się właśnie z ogromną konkurencję. Z tego powodu nie jest to łatwa branża oraz czasem prościej jest przystąpić właśnie do sieci aptek, jaka posiada już silną, ugruntowaną opinię na rynku.

Jeżeli czytasz prezentowany tekst to znaczy, że temat Cię niesamowicie zaciekawił – wejdź na odnośnik do strony agencja kreatywna wrocław, a znajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

Ma stałe grono swoich klientów oraz jest w stanie zaoferować sprawdzone tak zwane know-how, które pozwoli nam na pewne stawianie naszych pierwszych kroków w tej branży. Taka firma będzie potrafiła zrobić badania rynku, ocenić położenie takiej placówki, sprawdzić wszystkie za oraz przeciw. Ma ona w swoim gronie grupę specjalistów, jacy przez wzgląd na duże doświadczenie i wiedzę, potrafią ocenić ewentualne szanse oraz zagrożenia. Czyli posiadają niezbędną wiedzę, której początkującej osobie często brakuje.

Wielkim plusem jeśli chodzi o franczyzę jest także mniejszy wkład własny, aniżeli w przypadku organizowania i zakładania wszystkiego samemu. Koszty te różnią się i zależą od marki, ilości potrzebnych zmian, ale również są często negocjowane z nowym właścicielem apteki. Przystąpienie do tego typu franczyzowej sieci aptek to wiele korzyści, gdyż posiadamy nazwę firmy, jaka posiada już ugruntowaną pozycję na rynku oraz rozpoznawalną markę. Można liczyć na niezbędną wiedzę oraz wsparcie, miedzy innymi różne przydatne szkolenia. Poza tym nieprzeceniona jest możliwość robienia zaopatrzenia jako grupa zakupowa aptek, co daje spore rabaty przez możliwość negocjowania ceny z hurtowaniami. Oprócz tego wszystkie akcje marketingowe, na jakich i my zyskujemy. Są to na pewno ogromne atuty.