Które nabyć pierwsze obuwie do wspinaczki?

Twe pierwsze buciki do wspinaczki niech będą wszechstronne. Nie muszą być kosztowne, zaś z drugiej strony stanoWCzo odradzam zakup butów w markecie.
Buty w cenie 150-250 zł powinny wystarczyć.

rock pillars

Autor: Srta.Gómez
Źródło: http://www.flickr.com
Mają być z pewnością wygodne a także ściśle dopasowane. Takowe buciki najlepiej przymierzyć w sklepie z rynsztunkiem outdoorowym oraz wybrać model, który nam w najwyższym stopniu pasuje.

W sytuacji, kiedy będziesz poszukiwać innych tego rodzaju materiałów, to takie wskazówki z www z pewnością okażą się Tobie niesamowicie użyteczne.

Po wetknięciu stopy (bez skarpety) do buta powinniśmy mieć podwinięte paluchy u stóp. Sprawdzamy oba buty, bo najczęściej jedna stopa jest większa aniżeli druga (minimalnie, ale możecie to odczuć w bucikach). Zapytajcie się zbywcy, czy konkretny but się silnie rozbija, gdyż każdy bucik trochę powiększa się kiedy sporo się w nim wspinamy. Niektóre model mogą rozbić się o 2 Rozmiary, inne o pół.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź też ten link. Inne tego typu informacje zobaczysz również tutaj spoiwo drogowe.

Gdy traficie taki, który mocno się rozbija to być może warto wziąć mniejszy. W sklepach mogą być ścianki na których można sprawdzić jak się wam stoi w wyselekcjonowanym modelu.

Jeśli czujemy, iż wkręciliśmy się we wspinanie, to warto mieć 2 pary bucików. Jedna na ściankę, do prostych dróg w skałach, patentowania. Zaś druga para oszczędzana jest na ciężkie dla nas drogi. Dzięki temu podejściu przedłużymy żywotność obydwu par. Tutaj buciki z przedziału 250-400 zł mogą być bardziej odpowiednie. Buty Rock Pillars muszą być pewniej dopasowane oraz ich zakładanie początkowo może łączyć się z bólem jak też dyskomfortem do czasu aż się rozbiją. Określ na jaki typ wspinania będą.

Gdy chcesz wspinać się w dziurkach, to niech mają ostry szpic oraz dość sztywną podeszwę. W piaskowcu będą lepsze z miększą podeszwą, jaka będzie większą nawierzchnią lgnąć do kamieni.