Różnorodność naczep ciężarowych

Naczepa to rodzaj pojazdu kołowego, który pozbawiony jest własnego źródła zasilania. W procesie przewozu naczepy pełnią rolę składnic przejściowych. Dlatego w trakcie transportu muszą w pełni chronić towar przed obniżaniem jego formy i ubytkami.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Naczepy ciężarowe to pojazdy drogowe, zaprojektowane w taki sposób, że element pojazdu spoczywa na ciągniku samochodowym. Pierwszą grupą naczep są izotermy. Są to naczepy trzymające ciepło w ujemnych temperaturach na zewnątrz. Są one zagwarantowane do transportu na umiarkowanych i krótkich trasach. Naczepy ciężarowe izotermy wykorzystywane są przy tranzycie produktów spożywczych, aczkolwiek nie ma ona agregatu chłodniczego, więc nie posiada możliwości schładzania i przewozu ładunków zamrażanych. Więcej na .

Samochód dostawczy, tir

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Naczepa tego gatunku określona jest przede wszystkim do transportu na krótkich i średnich trasach, w szczególności dla materiałów, które są wrażliwe na nadmierny wzrost, bądź zmniejszenie temperatury, której wymagają ubezpieczenia przed wpływem warunków atmosferycznych, takich jak kurz, pył, wilgoć. Typem izoterm są chłodnie.

Niniejszy artykuł ma ciekawe dane na prezentowany wątek – jeżeli masz ochotę uzyskać więcej wpisów, to odkryj witrynę (http://fotoporcelana.net/6-zdj%C4%99cia-na-porcelanie), która opisuje zbliżone zagadnienia.

Naczepy te są zaopatrzone także w agregat chłodniczy. Zezwala on na przewóz warzyw, owoców i różnych produktów spożywczych, oraz produktów farmaceutycznych. Naczepy ciężarowe mogą być kryte plandeką. Ten gatunek zabudowy jest najstarszym i najpopularniejszym typem zamykania powierzchni spedycyjnej w naczepach wykorzystywanych do przewozu towarów.

Specyficzna właściwość takich naczep, które pokryte są plandeką, jest możność załadunku z boku, ponieważ burty naczepy są opuszczane na całej długości ładownej, po obu stronach, a wysokość ładunkowa jest jednakowa na pełnej rozciągłości naczepy. Istnieje także możność załadunku od góry, jest to łatwe, ponieważ zazwyczaj naczepy te mają bezproblemowy do demontażu stelaż i plandekę.

Zaciekawiły Cię opracowane przez nas artykuły? Więc z radością pragniemy rzec Ci, że oczekuje na Ciebie następny interesujący fakt (https://www.cik-wisniewski.pl/) pod poniższym linkiem.

Aby skorzystać z tego sposobu przewozu, nie trzeba posiadać go na własność. Wynajem naczepy pozwoli przetransportować towar w umowne miejsce, bez potrzeby zakupu wartościowego sprzętu. Zróżnicowanie naczep zezwoli dostosować należytą do transportowanego materiału.

Tagged with: