Każdego dnia mnóstwo ludzi na świecie chce coś spakować i schować lub wysłać kurierem – dlatego opakowania są bardzo popularne choć nikt nie patrzy na nie

W dzisiejszych czasach, gdy zakupy przez internet stały się bardzo powszechne, miliony przesyłek na świecie są wysyłane prawie każdego dnia.

Aby wszystkie przesyłki (zobacz również: transport specjalny) mogły przeżyć długą drogę, niejednokrotnie międzykontynentalną, niezbędne wydaja się być odpowiednie oraz mocne opakowania.
Każdy człowiek zakupił coś kiedyś online. Gdy paczka przychodzi, bardzo radujemy się tym wydarzeniem, od razu rozrywamy paczkę i oceniamy zamówiony przedmiot. Opakowanie rzecz jasna jest wrzucane do kosza i nie zwracamy na nie najmniejszej uwagi. Wydaje nam się całkowicie nieważne. Jednakże nie dostrzegamy faktu, że opakowania tekturowe są potrzebne, żeby naszej przesyłce nic się nie stało Im wyższa klasa tektury, tym większe szanse, że paczka dojedzie do kupującego w ogóle bez jakichkolwiek wad.
Opakowanie tekturowe

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Tektura falista, z której produkuje się opakowania, wydaje się być niezwykle trwała . Może być dwu- lub trzywarstwowa. Wszystko zależy od faktu, jak kruche rzeczy ma chronić. Tektura (opakowania termokurczliwe) falista jest niezwykle wytrzymała oraz odporna na przetarcia. Firmy, które zajmują się pakowaniem i nadawaniem paczek, wykorzystują codziennie jej wielkie ilości. Ten dodatni trend będzie się utrzymywał tak długo, póki na świecie będzie kwitł handel online.

A z faktu, który można zauważyć, z roku na rok rośnie liczba zakupów online i nic nie zapowiada, aby ta passa miała nagle zniknąć.