Jak dopasować olej silnikowy do samochodu?

Jaki wybrać olej odpowiedni do silnika? Jest to pytanie, które budzi wątpliwości wielu posiadaczy samochodów. Czym zatem kierować się przy doborze oleju?

Sposobów na dopasowanie odpowiedniego oleju do silnika samochodowego jest kilka.

Interesują Cię przeróżnego typu bonusy (https://www.hurtopony.pl/opony-kelly.html)? Fantastycznie, ponieważ masz możliwość zalogować się na nową stronę i tam wgryźć się w szczegółowe posty.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami nowego auta, tutaj sprawa jest prosta, gdyż przeważnie kupujemy olej od dilera. Wiemy więc jaki olej i kiedy wlewaliśmy, mamy to opisane w książeczce serwisowej. Sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana jeżeli kupujemy używane auto i dokumenty nie ujawniają takich informacji.

Może zaciekawią Cię również pokrewne wątki (https://dobromir.eu/nawozy/) na omawiany wątek? Jeżeli tak, to zobacz je i zdobądź nowe dane na to zagadnienie.

Możemy próbować dowiedzieć się od zbywcy pojazdu, kiedy ostatnio i jaki olej wlewał, ale czasem jest to po prostu niemożliwe do ustalenia. Wówczas możemy skorzystać z Internetowej wyszukiwarki oleju.

salon fryzjerski

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Na stronie internetowej wiodącego producenta olejów silnikowych, firmy Total znajdziemy niezwykle pomocną wyszukiwarkę olejów. Aby odnaleźć właściwy olej dla naszego samochodu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę markę i model samochodu bądź skorzystać z przygotowanego menu. pomocnicze oleje total spełniają wymagania surowych specyfikacji dla konkretnych samochodów. Należy wziąć pod uwagę, że olej musi być dopasowany nie tylko do modelu, ale także dobrany pod względem warunków pracy silnika. W ofercie producenta Total znajdziemy oleje dostosowane do jazdy miejskiej jak i po autostradach, wykorzystywane w jeździe sportowej, jak również w samochodach osobowych użytkowanych w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych – Esoil.

Priorytetowym czynnikiem wyboru jest jednak zgodność z zaleceniami producenta pojazdu. Stosowanie oleju innego niż zalecanego przez producenta może grozić poważną awarią silnika.